Մայիսի 29-ին «ԱՊԱԳԱ ՀԱՅԿԱԿԱՆԸ» շարժման համանախաձեռնող Ռուբեն Վարդանյանը Be Automated ամենամյա ցուցահանդեսի հատուկ հյուրն էր։ Միջոցառմանը մասնակցում էին ձեռներեցներ, ծրագրավորողներ, ընկերությունների և ստարտ ափերի հիմնադիրներ, ֆինանսիստներ և իրավաբաններ։
Միջոցառման շրջանակում Ռուբեն Վարդանյանը ներկայացրեց «ԱՊԱԳԱ ՀԱՅԿԱԿԱՆԸ» նախաձեռնությունը և նրա 15 նպատակները, ինչպես նաև պատասխանեց մասնակիցների հարցերին Հայաստանի ներդրումային միջավայրի, հայկական ստարտ ափերի ապագայի, կրթության ոլորտի, ռազմական արդյունաբերության զարգացման և այլնի մասին։