Discussion-meeting with NGOs
On November 2 the meeting of The FUTURE ARMENIAN Development Foundation with Non-Governmental Organizations took place.
During the discussion-meeting, Artak Apitonian, Executive Director of The FUTURE ARMENIAN Development Foundation presented the 15 Goals set by The FUTURE ARMENIAN Initiative and made a reference to the first Convention of the Future Armenian to be held on March 10-12, 2023, emphasizing the importance of active involvement of the participants of the meeting.
During the Q&A session possible ways and formats of cooperation with Non-Governmental Organizations were discussed.