Բնակչության աճ փորձագիտական հանձնախումբ
Բնակչության աճ փորձագիտական հանձնախմբի աշխատանքները նվիրված են եղել ՀՀ-ի ժողովրդագրական հիմնախնդիրների հնարավոր լուծումների քննարկմանը: Հանձնախմբի անդամների քննարկումները նվիրված են եղել բնակչության թվի ավելացման ուղիների, միգրացիոն պատկերի ուսումնասիրման և քաղաքականնությունների ու հնարավոր սցենարների մշակմանը: Հանձնախմբի աշխատանքներին մասնակցել են տարբեր միջազգային և տեղական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և դեմոգրաֆներ ու ոլորտային գիտական շրջանակների այլ փորձագետներ:
Արմինե Հովհաննիսյան
Արմինե Հովհաննիսյանն իր աշխատանքային գործունեությունը սկսել է ԱՄՆ  Լոս Անջելես քաղաքում՝ որպես իրավաբան: Տեղափոխվելով հայրենիք 1993 թ.՝  առ այսօր «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության գործադիր տնօրենն է:
Նա  հեղինակել է մի շարք դասագրքեր, ձեռնարկներ, ուսուցչի ուղեցույցներ և մանկավարժական նյութեր՝ քաղաքացիական կրթության և կիրառական տնտեսագիտության բնագավառներում:
Արմինե Հովհաննիսյանը ամուսնու՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ 2000 թ. Երևանում ու Վանաձորում հիմնադրել է «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը, որի առաքելությունը մուրացիկ և անապահով ընտանիքների երեխաներին, ինչպես նաև միայնակ ծերերին և Արցախից տեղահանվածներին օգնություն ցուցաբերելն է: